Edasi sisuni

Lugusid päevitamisest

Looduslikult eripärased rannad Euroopas

08 Mar 2023
Looduslikult eripärased rannad Euroopas - Smarttan

Vahemeri on tuntud oma kristallselge vee, vapustavate randade ja rikkaliku ajaloo poolest. Vahemere rannikul asuvad maailma kaunimad ja huvitavamad rannad liivastest abajatest kiviste kaljudeni. Selles artiklis uurime mõningaid kummalisemaid ja huvitavamaid randu Vahemere ääres paari mujal asuva erandiga.

 

Calanque de Sormiou, Prantsusmaa

Lõuna-Prantsusmaal Calanquesi rahvuspargis asuv Calanque de Sormiou on eraldatud rand, kuhu pääseb ainult paadi või matkaga üle järskude nõlvade. Randa ümbritsevad kõrguvad lubjakivikaljud ning seal on ujumiseks ja snorgeldamiseks kristallselge vesi. Sul on võimalik tutvuda ka lähedal asuvate matkaradadega ja nautida vapustavaid vaateid Vahemerele.

 

Navagio rand, Kreeka

Kreekas Zakynthose saarel asuv Navagio rand on eraldatud abajas, kuhu pääseb ainult paadiga. Randa ümbritsevad kõrguvad kaljud ja seal asub roostetav laevavrakk, mis lisab sellele ainulaadset ja maalilist külgetõmmet. Sa saad ujuda kristallselges vees, lõõgastuda rannas või uurida lähedal asuvaid koopaid.

 

Playa de las Catedrales, Hispaania

Hispaanias Galicias asuv Playa de las Catedrales on vapustav rand, mis on tuntud oma kõrguvate kaljumoodustiste ja ainulaadsete katedraali meenutavate võlvide poolest. Randa pääsed ainult mõõna ajal ja sealt avaneb suurepärane vaade Atlandi ookeanile.

 

Spiaggia Rosa, Itaalia

Itaalias Budelli saarel asuv Spiaggia Rosa on hingematvalt ilus roosa liivarand, mis saab oma värvi pisikeste Foraminifera-nimeliste mereorganismide kestadest. Rand on kaitseala ja sinna pääsed ainult paadiga või giidiga ekskursioonidega.

 

Maspalomase luited, Hispaania

Hispaanias Gran Canaria saarel asuvad Maspalomase luited on ainulaadne ja sürreaalne maastik nihkuvatest liivaluidetest, mis ulatuvad piki rannikut miilide kaugusele. Sa saad matkata läbi luidete, sõita kaamelitega või lõõgastuda lähedal asuvas rannas.

 

Sarakiniko rand, Kreeka

Kreekas Milose saarel asuv Sarakiniko rand on valgete vulkaaniliste kivimite ja türkiissinise veega ainulaadne ja teispoolsuslik maastik. Rand on populaarne koht kaljult vette hüppamiseks, snorgeldamiseks ja päevitamiseks.

 

Zlatni Rati rand, Horvaatia

Horvaatias Braci saarel asuv Zlatni Rati rand on vapustav poolkuukujuline rand, mis on tuntud oma kristallselge vee ja kiviklibulise rannajoone poolest. Rand on populaarne koht purjelauasõiduks ja muudeks veespordialadeks ning seal saad tutvuda ka lähedal asuva Boli linnaga.

 

Üldiselt võib öelda, et Vahemere rannik on koduks maailma kaunimatele ja huvitavamatele randadele, alates eraldatud lahesoppidest ja roosadest liivarandadest kuni kõrguvate kaljude ja sürrealistlike maastikeni. Ükskõik, kas otsite lõõgastavat päeva rannas või seiklust looduses, Vahemerel on midagi pakkuda kõigile. Nii et pakkige oma läbipäevituvad riided, haarake rannarätik ja minge avastama Vahemere imelisi randu.

Eelmine
Järgmine

Aitäh, et registreerusid!

See meiliaadress on juba registreeritud!

Vaata sarnaseid tooteid

Lisa ostukorvi

Hiljuti

this is just a warning
Logi sisse