Läbipäevituva kanga võlud

 
 
 
 Kuivab kuni 3 korda kiiremini  Ülikerge ja õhuline  Hästi hingav kangas

 

Läbipäevituvast kangast rõivad pakuvad arvukaid eeliseid tavapäraste riiete ees:

  1. Laseb päikese nahale ligi - olenevalt kangast ja olukorrast jõuab 30-70% päikesekiirgusest otse nahani!
  2. Tundub supermugav - kerge, hästi vormuv ja veniv – esmakordselt kandes on tunne, nagu oleksid alasti.
  3. Laseb nahal hingata - tuhanded tillukesed avad lasevad õhku läbi ja hoiavad tunde värskena.
  4. Kuivavad ülikiiresti - mitu korda kiiremini kui tavalised ujumisriided - suurepärane valik mis tahes puhkusereisil.
  5. Pikemaid läbipäevituvaid riideid saab kasutada nii tänaval jalutades, sportides kui ka päikesekreemi asemel rannas. Kangas töötabki sarnaselt päikesekaitsekreemile.
  6. Pikemaid läbipäevituvaid riideid saavad õrna nahaga inimesed kasutada ka naha kaitsmiseks rannas või pikemat aega lõunamaa päikese käes viibimisel. Nendega saab ka ujuda, sest kangas kuvab pärast ujumist mõne minutiga.
  7. Näevad lahedad välja. Kuna ilma trükita oleks läbipäevituv kangas ka osaliselt läbinähtav, siis peavad disainerid looma kangale mustri, mis on pilkupüüdev. Muster petab silma piisavalt, et mitte näha läbi riiete.

Läbipäevituvast kangast valmistatud rõiva läbipäevitumise efekt töötab kõige paremini siis, kui riie on vastu nahka ja pingul. Kerge venitamine sunnib kanga poore rohkem avanema, võimaldades päikesele paremat juurdepääsu nahale.

Nõuanne: Kui teile sobiv suurus on kahe suuruse vahel, valige pigem väiksem, kui soovite, et läbipäevitumise efekt oleks suurim.

 

Kahte liiki kangaid

Läbipäevituvaid kangaid on kahte sorti. Ühevärvilised, puuvilla sisaldavad spetsiaalse koestruktuuriga läbipäevituvad kangad lasevad läbi 30-60% UV kiirgusest. Sellisest kangast on Eestis toodetud ühevärvilised Smarttan T-särgid ja kleidid.
Teised kangad, mis on väga õhulised ja kaetud mustriga, et silm nendest läbi ei näeks, lasevad olenevalt olukorrast läbi isegi kuni 70% UV kiirgusest. Seda juhul, kui kangas on pingul ja vastu nahka. Sellisest kangast on tehtud ranna- jt ülikerged suveriided.

 

Mida oodata

Ärge unustage, et vaatamata sellele, et kangas on läbipäevituv, ei päevitu sellega kaetud kehaosad sama kiiresti, kui paljas nahk. Pärast nädalast intensiivset päevitamist lõunamaa rannas võib tunduda, et efekti ei ole ja päevitusrandid on selgelt näha. Tegelikult on riide alt väljas olev nahk saanud põletada ja kangaga kaitstud nahk on küll heledam, aga siiski päevitunud. 

Oluline näpunäide: Ühtlasema päevituse saavutamiseks liigutage õmblusi ja nööre aeg-ajalt pisut erinevate kohtade peale.

NB! Päris ühtlase, nö "nudistipäevituse" saavutamiseks tuleb päevitusriiete alt välja jääv osa katta sobiva tugevusega päikesekaitsekreemiga.

Rantideta päevitus

 

Turvaline päevitamine

Inimese nahk on päikesekiirguse suhtes tundlik. Olge päevitamisel pigem ettevaatlik kui liiga optimistlik. Väga tugeva päikesekiirguse või eriti tundliku naha korral saate kasutada pikki läbipäevituvaid riideid. Need blokeerivad sarnaselt päikesekaitsekreemidele kahjuliku UVB kiirguse ja lasevad osaliselt läbi UVA kiirgust, mistõttu nahk saab mõõdukalt pruunistada. Loe turvalise päevitamise kohta täpsemalt siit.

 

Pesemine ja hooldus

Pestes läbipäevituvaid riideid pesumasinas, soovitame need paigutada eraldi võrkkotti. Muus osas soovitame jälgida sildil olevaid pesemisnõudeid ja üldisi spordiriiete pesemise põhimõtteid. Mingit erilist hooldust läbipäevituvad riided ei vaja - kasutage neid nii, nagu tavalisi ranna- või vaba aja riideid.

 

Patent

Meie poes müügil olevate rannariiete kanga looja on võtnud sellele ka patendi, mida saab lugeda siit.