website

Läbipäevituva kanga võlud

 
 
 
 
Kuivab kuni 3 korda kiiremini
 Ülikerge ja õhuline  Hästi hingav kangas

 

Läbipäevituvast kangast rõivad pakuvad arvukaid eeliseid tavapäraste riiete ees:

  1. Laseb päikese nahale ligi - kuni 80% päikesekiirgusest jõuab otse läbi!
  2. Tundub supermugav - kerge, hästi vormuv ja veniv – esmakordselt kandes on tunne, nagu oleksid alasti.
  3. Laseb nahal hingata - nahasõbralikud tuhanded tillukesed avad lasevad õhku läbi ja hoiavad tunde värskena.
  4. Kuivavad ülikiiresti - mitu korda kiiremini kui tavalised ujumisriided - suurepärane valik mis tahes puhkusereisil.
  5. Pikemaid läbipäevituvaid riideid saab kasutada nii tänaval jalutades, sportides kui ka päikesekreemi asemel rannas. Kasulik UVA kiirgus päevitab nahka ja aitab tekitada D-vitamiini, aga põletust põhjustav UVB kiirgus blokeeritakse. Nii toimivad ka päikesekaitsekreemid.
  6. Näevad lahedad välja. Kuna ilma trükita oleks läbipäevituv kangas ka osaliselt läbinähtav, siis peavad disainerid looma kangale mustri, mis on pilkupüüdev. Muster petab silma piisavalt, et mitte näha läbi riiete.

Läbipäevituvast kangast valmistatud rannarõivas töötab kõige paremini siis, kui riie on vastu nahka. Kerge venitamine sunnib kanga poore täielikult avanema, võimaldades päikesele paremat juurdepääsu nahale.

Nõuanne: Kui teile sobiv suurus on kahe suuruse vahel, valige pigem väiksem, kui soovite, et läbipäevitumise efekt oleks suurim.

 

Kahte liiki kangaid

Läbipäevituvaid kangaid on kahte sorti. Ühevärvilised, puuvilla sisaldavad spetsiaalse koestruktuuriga läbipäevituvad kangad lasevad läbi 40-60% UV kiirgusest. Sellisest kangast on Eestis toodetud ühevärvilised Smarttan T-särgid ja kleidid.
Teised kangad, mis on väga õhulised ja kaetud mustriga, et silm nendest läbi ei näeks, lasevad läbi isegi kuni 80% UV kiirgusest. Seda juhul, kui kangas on pingul ja vastu nahka. Sellisest kangast on tehtud ranna- jt ülikerged suveriided.

 

Mida oodata

Ärge unustage, et vaatamata sellele, et kangas on läbipäevituv, ei päevitu sellega kaetud kehaosad sama kiiresti, kui paljas nahk. Pärast nädalast intensiivset päevitamist lõunamaa rannas võib tunduda, et efekti ei ole ja päevitusrandid on selgelt näha. Tegelikult on riide alt väljas olev nahk saanud põletada ja kangaga kaitstud nahk on küll heledam, aga siiski päevitunud. 

Oluline näpunäide: Ühtlasema päevituse saavutamiseks liigutage õmblusi ja nööre aeg-ajalt pisut erinevate kohtade peale.

NB! Päris ühtlase, nö "nudistipäevituse" saavutamiseks tuleb päevitusriiete alt välja jääv osa katta sobiva tugevusega päikesekaitsekreemiga.

Rantideta päevitus

 

Turvaline päevitamine

Inimese nahk on päikesekiirguse suhtes tundlik. Olge päevitamisel pigem ettevaatlik kui liiga optimistlik. Väga tugeva päikesekiirguse või eriti tundliku naha korral saate kasutada pikki läbipäevituvaid riideid. Need blokeerivad sarnaselt päikesekaitsekreemidele kahjuliku UVB kiirguse ja lasevad kasulikul UVA kiirgusel nahka mõõdukalt pruunistada. Loe turvalise päevitamise kohta täpsemalt siit.

 

Patent

Meie poes müügil olevate rannariiete kanga looja on võtnud sellele ka patendi, mida saab lugeda siit.

See veebileht kasutab parema kogemuse tagamiseks küpsiseid. Loen rohkem

Ok, sain aru
×

Populaarne

Tarne

alates €0,00
-50%

LAOMÜÜK! Amalfi läbipäevituv toestatud ülaosaga trikoo

€59,90 €29,90
-10%

Amalfi läbipäevituv bikiini rinnahoidja

€29,90 €26,90
-17%

Amalfi läbipäevituv toestatud ülaosaga trikoo

€59,90 €49,40
-10%

Amalfi läbipäevituvad bikiini püksid

€29,90 €26,90
-49%

LAOMÜÜK! Amalfi läbipäevituv kleit

€77,90 €39,00

hiljuti vaadatud

top