Meie lugu

Smarttan on pereettevõte. Oleme ise kasutanud läbipäevituvaid rannariideid juba palju aastaid. Vajadus selle järele tekkis eelkõige pereisal, kes põeb tüütut, aga mittenakkavat nahahaigust psoriaasi, mille leevendamiseks on kõige looduslikum ja tõhusam moodus päevitamine. Kuna alati oli vaja neid spetsiaalseid läbipäevituvaid riideid kusagilt maailma otsast taga ajada ja mõnikord ei jõudnudki pakk kohale, siis tekkis meil 2018. aasta suvel mõte neid huvitavaid tooteid ise siin Eestimaal pakkuma hakata. Uskusime, et küllap on teisigi põhjamaa inimesi, kel huvi sellise võimaluse järele. Ja tuli välja, et ongi!

Alguses olid meil ainult läbipäevituvad rannariided - bikiinid, ujumispüksid jms. Need leidsid kohe poolehoidu päikesesõpradelt, kellele ei meeldi päevitusrandid. Pikemate rannariiete omaks võtmisega läks pisut kauem aega. Nüüd on aga juba paljud avastanud, et läbipäevituvate kaftanite, sallide ja pikkade pükstega saab päevitada ka väljaspool rannapiirkonda. Samuti on mitmeid eriti tundliku nahaga inimesi, kes kasutavad läbipäevituvaid riideid päikesekaitsekreemi asemel. Saab mõõdukalt päevitada, aga ei kõrveta nahka ära.

Me ise võtame küll hea meelega päikest, aga eelistame seda teha aktiivselt tegutsedes nagu näiteks matkates ja muul moel vabas õhus liikudes. Sestap hakkasime otsima võimalusi ka läbipäevituvaid spordi- ja vabaajariideid pakkuda. Leidsimegi paar usaldusväärset ettevõtet, USA-s ja Saksamaal, kes toodavad läbipäevituvaid T-särke, aga nende jaoks on Eesti turg kahjuks nii tilluke, et neilt hulgi ostmisest ei tulnud paraku midagi välja.

Hea uudis oli 2020 aastal, et meie Inglismaa koostööpartneri Kiniki valikusse ilmus natuke ka spordiriideid  – retuusid ja topid naistele ning varrukateta särk meestele. Kuid üks korralik T-särk, millega saab nii sportida kui ka niisama suvel ringi liikuda, oli ikka puudu.

Seega hakkasime otsima võimalust oma enda Smarttan T-särkide tootmiseks siinsamas Eestimaal. Mugava ja hästi istuva lõike välja töötamise ja timmimisega nägime vaeva mitu kuud. Spetsiaalse puuvilla ja polüestri segust läbipäevituva kanga, mis laseb kasuliku UVA kiirguse kuni 60% ulatuses läbi ja blokeerib põletust tekitava UVB kiirguse, tellisime ühelt Euroopa kangatootjalt.

2020 suvel sai valmis esimene partii läbipäevituvaid Smarttan T-särke, mis on nüüdseks lõbusasti maailma avastamas. Suur tänu kõigile kasutajatele hea tagasiside eest, rõõmustasime koos teiega!

Edasi uurisime, millistest läbipäevituvatest riietest veel puudust tuntakse. Mõtteid tuli palju, kõige enam sooviti siiski kleiti ja nii me 2022 kevadel ühe mõnusa läbipäevituva suvekleidi valmis õmblesimegi. Selle ostjale kingime kaasa ka õhulise läbipäevituva salli. Lisaks on nüüdseks välja tulnud ka uued, avarama lõikega t-särgid ja 2022 aasta lõpus valmisid naistele ka imeõhukesed KANGAS KREEMI ASEMEL pikkade käistega pluusid ja miniretuusid. Oleme saanud väga head tagasisidet esimestelt kasutajatelt. Eriti rahul on kliendid, kes armastavad puhata lõunamaa kuuma päikese all!

Ideid ja unistusi on edaspidiseks kogunenud väga palju, viime neid tasapisi ellu. Täname väga kõiki oma armsaid kliente ja koostööpartnereid!


 

Palju rõõmu päikesest soovides

Perekond Tiigisoon Haabneemest
Merle, Kaido, Mirt, Jorgen ja kutsu Freia

info@smarttan.ee