Meie lugu


Smarttan on pereettevõte. Oleme ise kasutanud läbipäevituvaid rannariideid juba palju aastaid. Vajadus selle järele tekkis eelkõige pereisal, kes põeb tüütut, aga mittenakkavat nahahaigust psoriaasi, mille leevendamiseks on kõige looduslikum ja tõhusam moodus päevitamine. Kuna alati oli vaja neid spetsiaalseid läbipäevituvaid riideid kusagilt maailma otsast taga ajada ja mõnikord ei jõudnudki pakk kohale, siis tekkis meil 2018. aasta suvel mõte neid huvitavaid tooteid ise siin Eestimaal pakkuma hakata. Uskusime, et küllap on teisigi põhjamaa inimesi, kel huvi sellise võimaluse järele. Ja tuli välja, et ongi!

Alguses olid meil ainult läbipäevituvad rannariided - bikiinid, ujumispüksid jms. Need leidsid kohe poolehoidu päikesesõpradelt, kellele ei meeldi päevitusrandid. Pikemate rannariiete omaks võtmisega läks pisut kauem aega. Nüüd on aga juba paljud avastanud, et läbipäevituvate kaftanite, sallide ja pikkade pükstega saab päevitada ka väljaspool rannapiirkonda. Samuti on mitmeid eriti tundliku nahaga inimesi, kes kasutavad läbipäevituvaid riideid päikesekaitsekreemi asemel. Saab mõõdukalt päevitada, aga ei kõrveta nahka ära.

Me ise võtame küll hea meelega päikest, aga eelistame seda teha aktiivselt tegutsedes nagu näiteks matkates ja muul moel vabas õhus liikudes. Sestap hakkasime otsima võimalusi ka läbipäevituvaid spordi- ja vabaajariideid pakkuda. Leidsimegi paar usaldusväärset ettevõtet, USA-s ja Saksamaal, kes toodavad läbipäevituvaid T-särke, aga nende jaoks on Eesti turg kahjuks nii tilluke, et neilt hulgi ostmisest ei tulnud paraku midagi välja.

Hea uudis oli, et 2020 aasta valikusse ilmus natuke spordiriideid ka meie Inglismaa koostööpartneril Kinikil – retuusid ja topid naistele ning varrukateta särk meestele. Kuid üks korralik T-särk, millega saab nii sportida kui ka niisama suvel ringi liikuda, oli ikka puudu.

Seega hakkasime otsima võimalust oma enda Smarttan T-särkide tootmiseks siinsamas Eestimaal. Mugava ja hästi istuva lõike välja töötamise ja timmimisega nägime vaeva mitu kuud. Spetsiaalse puuvillast ja polüestrist läbipäevituva kanga, mis laseb kasuliku UVA kiirguse kuni 60% ulatuses läbi ja blokeerib põletust tekitava UVB kiirguse, tellisime ühelt Euroopa kangatootjalt.

2020 suve alguses sai valmis esimene partii läbipäevituvaid Smarttan T-särke, mis nüüdseks lõbusasti maailma avastamas. Suur tänu kõigile kasutajatele hea tagasiside eest, rõõmustame koos teiega ja ootame alati ettepanekuid, millise läbipäevituva toote võiksime järgmisena ette võtta!

 

Palju rõõmu päikesest soovides

Merle ja Kaido

info@smarttan.ee

 

Language
Estonian
Open drop down