Edasi sisuni

Lugusid päevitamisest

7 põhjust, miks eelistada läbipäevituvaid riideid päikesekaitsekreemile

28 Aug 2022
7 põhjust, miks eelistada läbipäevituvaid riideid päikesekaitsekreemile - Smarttan

Läbipäevituvad kangad kaitsevad nahka ja aitavad päevitada tervislikult. Läbipäevituv kangas on toimelt nagu päikesekaitsekreem, mis laseb läbi sõltuvalt versioonist 30-70% UVA kiirgust ja piirab oluliselt põletust tekitava UVB kiirguse jõudmist nahani. Samas on päikesekaitsekreemidel mitmeid puudusi, mida me igapäevaelus ei märka või millest tootjad meile ei räägi.

Miks on läbipäevituvad riided soodsamad, ohutumad ja mugavamad, kui päikesekaitsekreem?

  1. Läbipäevituvate riietega säästad raha. Et saavutada päikesekaitsekreemi pakendil kirjas olev kaitsev mõju tuleb kreemi kanda nahale u 2 milliliitrit ruutsentimeetrile. Praktikas tähendab see seda, et iga kord tuleb kanda vähemalt napsuklaasi (40 ml) jagu kreemi nahale. Seda iga 1,5 – 2 tunni järel. St sõltuvalt kreemist tuleb iga kord kanda nahale 3-15€ jagu kreemi. Nii võib juhtuda, et oled kolme päevitamisega endalt maha pesnud ühe läbipäevituva särgi jagu päikeskaitsekreemi. Miks mitte kohe alustada läbipäevituva särgiga, mille toime on samasugune, kui päikesekaitsekreemil?
  2. Mitmed kreemi komponendid imenduvad verre. Kusjuures imenduvad kogused on suuremad, kui FDA poolt määratud minimaalsed ohutud normkogused. Mitmeid varasemaid päikeskaitsekreemide komponente on juba ära keelatud näiteks vähki tekitava toime tõttu vm. põhjustel. Mitmed on juba praegu "kahtlastena" jälgimise all.
  3. Päikesekaitsekreemiga päevitamiseks tuleb päevitada rannas või kusagil mujal, aga ei saa nii, et „võtan päikest ja samal ajal jalutan promenaadil või osalen vabaõhu joogatrennis.“
  4. Ehkki mõned kreemid on väidetavalt veekindlad, siis tegelikult tuleb suurem osa kreemist vee ja higistamisega ikkagi maha ja kreemi mõju väheneb. Pikkade läbipäevituvate riiete mõju on päikesekaitsekreemile sarnane, kuid ei muutu ajas.
  5. Päikesekaitsekreemide komponendid on kahjulikud mereelukatele (sellest oleme juba kirjutanud).
  6. Läbipäevituvate riiete selga panekuks ei ole teise inimese abi vaja, aga kreemi on üsna tülikas seljale määrida.
  7. Kreemi on lihtne maha unustada, aga särgita kodunt välja minekuks peab ikka eriline udupea olema.

Eelmine
Järgmine

Aitäh, et registreerusid!

See meiliaadress on juba registreeritud!

Vaata sarnaseid tooteid

Lisa ostukorvi

Hiljuti

this is just a warning
Logi sisse