Läbipäevituvast kangast

Läbipäevituvast kangast valmistatud rõivas töötab kõige paremini kui riie on vastu nahka. See ei pea olema liiga pinges, kuid kindlasti mitte lõdvalt. Kerge venitamine sunnib kanga poore täielikult avanema, võimaldades päikesele paremat juurdepääsu nahale.

Nõuanne: Kui teile sobiv suurus on kahe suuruse vahel, valige pigem väiksem.

Läbipäevituvast kangast rõivad pakuvad arvukaid eeliseid tavapäraste riiete asemel:

  1. Laseb päikese nahale ligi - kuni 80% päikesevalgusest jõuab otse läbi!
  2. Tundub supermugav - kerge, hästi vormuv ja veniv – esmakordselt kandes on tunne, nagu oleksid alasti.
  3. Laseb nahal hingata - nahasõbralikud tuhanded tillukesed avad lasevad õhku läbi ja hoiavad tunde värskena.
  4. Näevad lahedad välja. Kuna ilma trükita oleks läbipäevituv kangas ka läbipaistev, siis peavad disainerid looma kangale mustri, mis on pilkupüüdev. See petab silma piisavalt, et mitte näha  läbi riiete.
  5. Kuivavad ülikiiresti - kuni kolm korda kiiremini kui tavalised ujumisriided - suurepärane valik kruiisil või mis tahes reisipuhkusel

 

Kahte liiki kangaid

Mõned pakutavad rõivad on "poolenisti läbinähtavad".  Enamasti ühevärvilisest kangast särgid jms. ühetoonilised üleriided. Need toimivad hästi ja neil on kõik eelpooltoodud eelised.

Kui soovite, et rõivas ei oleks üldse läbinähtav, siis kasutage uuemaid ja mõnevõrra kallimaid patenditud riidest läbipäevituvaid rõivaid. Kuigi needki võivad tunduda vastu valgust vaadates olevat mõnevõrra läbipaistvad, muudab eriline kangas koos värvimisprotsessist tuleneva silmapettega need täiesti läbipaistmatuks nii märja kui kuivana.

 

Mida oodata

Ärge unustage, et vaatamata sellele, et kangas on läbipäevituv, ei päevitu sellega kaetud kehaosad sama kiiresti, kui paljas nahk.

Oluline näpunäide. Parima tulemus ja ühtlase päevituse saavutamiseks liigutage õmblusi ja nööre aeg-ajalt pisut erinevate kohtade peale.

NB! Ühtlase, nö "nudistipäevituse" saavutamiseks tuleb päevitusriiete alt välja jääv osa katta päikesekreemiga.

 

Turvaline päevitamine

Inimese nahk on päikesekiirguse suhtes tundlik. Olge päevitamisel pigem ettevaatlik kui liiga optimistlik. Loe turvalise päevitamise kohta täpsemalt siit.

 

Patent

Kanga looja on võtnud sellele ka patendi, mida saab lugeda siit.